Titulní obrázek

Zákazníci dávají přednost spotřebě

Motoristé sázejí hlavně na spotřebu auta, to vyplývá z průzkumu amerického trhu. Zákazníkům překvapivě nezáleží na velikosti auta. Řidiči také začínají čím dál častěji zvažovat alternativní paliva.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Američanům záleží tedy méně na bezpečnosti a velikosti. Vitězí spotřeba. Ze statistik lze vyčíst, že více jak 37 % lidí dá přednost právě spotřebě. Kvalita vozu zajímá zákazníky ze 17 %, bezpečnost pouze z 16 %. Překvapením je také výsledek výkonu vozu, kterým se řídí 6 procent řidičů.

Obyvatelé USA vítají nařízení vlády, které plánuje od roku 2005 průměrnou spotřebu 4,4 litry/100 Km. Lidé se poohlíží po nejnižší spotřebě hlavně z důvodu předražených pohonných hmot. Velká část lidí chce svým vozem alespoň trochu šetřit životní prostředí. Z průzkumu také vyplývá, že Američané chtějí menší auta, do nedávna byla oblíbená obří SUV. Nyní se raději spokojí s malým SUV, MPV nebo sedanem.

Populární budou zřejmě také crossovery s downsizovanými motory, Ford F -150.