Titulní obrázek

Vytuněný Ford Focus ST

Značka Shelby se dala do vytunění modelu Ford Focus ST. A jak to dopadlo? Novinka se již začala i prodávat.

Úpravce Shelby se už dlouhá léta specializuje na značku Ford a zpravidla jsme mohli vídat Mustangy s kompresorem o výkonu 700 koní a podobně. Teď se ale tuner zaměřil na poněkud jiné auto - Ford Focus ST. Novinka se začala oficiálně prodávat i v USA a sklízí tu docela úspěch.

Shelby ale prozatím nevytunil motor. Přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec tak zůstal sériový, na přední kola posílá výkon 250 koní. Nicméně Shelby tvrdí, že připravuje kit, který zvedne výkon na 300 koní a ještě autu dodá samosvorný diferenciál. Ale nezůstalo jen u optických doplňků. Což si můžete sami prohlédnout na zveřejněných fotografiích.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Ford Focus ST Shelby má nový podvozek s jinak nastavenou geometrií, který slibuje ještě ostřejší reakce. Novinkou jsou i větší vrtané kotoučové brzdy a výfukový systém Borla, který nabídne dramatičtější zvukový projev. No, Shelby za tuhle úpravu chce 15 000 dolarů, tedy asi 300 000 korun.