Titulní obrázek

Výroba nového Fordu Mondeo začne až na jaře roku 2013

Výroba nové generace Fordu Mondea měla začít již na jaře příštího roku. Ovšem interní problémy společnosti zapříčinily zpoždění o tři měsíce. Modelu se tedy dočkáme až v červenci roku 2013.

Nový model se jmenuje ve Spojených státech amerických stejně jako v České republice, tedy malý stěhovák. Nyní však začal čelit nečekaným problémům. Prozatím to nevypadá na nějaké zdlouhavé napravování. Bohužel, začátek výroby se protáhne o nějaký čas.

Start výroby se opozdí o tři měsíce, takže namísto plánovaného dubna se továrny rozběhnou až v červenci. Proč? Podle dostupných informací, víme jen to, že se jedná o problémy s homologací. Jestli jde o nové bezpečnostní pásy s airbagy, to zatím není potvrzené. Společnost Ford možná jen nechce zbytečně šířit paniku a odstřelit nový vůz ještě dříve, než se oficiálně dostane na světlo světa.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Představení na autosalon v Paříži by ho však minout nemělo. Protože se ale od zaoceánského sourozence vůbec neliší (vzpomeňme na globální strategii), jde vlastně jen o to, že se konečně ukáže na starém kontinentu. Paleta motorů je zatím velkou neznámou, spekuluje se ale i o tom, že dostane tříválcový Ecoboost. Zcela jistě můžeme počítat s benzinovou šestnáctistovkou a dvoulitrem a se stejně velkými diesely.