Titulní obrázek

Výroba Fordu Mondeo se opozdí

Ford Mondeo obohatí automobilový trh o něco déle, než jsme očekávali. To vše díky restrukturalizaci evropských výrobních závodů společnosti Ford.

Lidé se snaží situaci zlehčit vtipy, a to hlavně v zahraničí. Pro nový Ford Mondeo, který se měl původně začít prodávat už na začátku roku 2013, ale neustále je odkládán, se začalo používat označení Mondelayo (zkomolenina slov "Mondeo" a "delay", tedy anglicky zpoždění).

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Na vině jsou totiž problémy s vytížením evropských továrem. Ford chce nyní dvě zavřít - britskou na výrobu Transitů a belgickou, kde se vyrábí právě Mondeo. Výroba se bude stěhovat kontinentem, částečně do Německa, částečně do Španělska, a to velmi zkomplikuje uvedení nového modelu do výroby.

Ford Mondeo je sice už prakticky hotový, ale ještě nejsou dořešeny právě logistické záležitosti a asi nemá cenu investovat energii a čas do stávající továrny, když se bude výroba stěhovat. Současně s Mondeem by se také měl začít vyrábět nový model S-Max a Galaxy.