Titulní obrázek

Nový Ford Mondeo překvapí

Americká automobilka Ford nyní pracuje na faceliftu modelu Mondeo. Pochlubit se zatím může nižší spotřebou a emisemi, lepší technikou a kvalitnějším interiérem.

Mondeo, to je klasika. A také dobrá náhrada za vůz v této kategorii - Volkswagen Passat. Ford oznámil, že modernizované Mondeo nabídne až o osm procent nižší emise CO2, sníženou spotřebu paliva, rozšířenou standardní výbavu a lepší ceny než dosud.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Když začněme těmi emisemi, tak ty startují u nejprodávanější motorizace 2.0 Duratorq TDCi na hodnotě 119 g/km, čili tu máme pokles o nějakých 10 g/km. Automobilka navíc rozšířila tu sériovou u Mondea a v závislosti na konkrétním trhu “základ” obsahuje mimo jiné třeba slitinové šestnáctky. 

Mondeo Winner Plus je vybaveno SD navigací se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou, rozhraním Bluetooth s hlasovým ovládáním a vstupem USB, ve specifikaci Titanium Plus přidá ford navíc interiér s čalouněním sedadel kůže/Alcantara a SD navigační system.

Úpravou aerodynamiky a kalibrace řídicí jednotky vznětového motoru 2.0 Duratorq snížil Ford emise CO2 na 119 g/km u sedanu a 120 g/km v případě kombi. Mondeo se tak stává ještě atraktivnější volbou pro zákazníky z těch evropských zemí, v nichž pro automobily s emisemi CO2 pod 120 g/km platí zvýhodněné daňové sazby či jiné úlevy.