Titulní obrázek

Nový Ford Mondeo bude pohánět malý tříválec

Americká automobilka propojila manažerský vůz a tříválec. Do konce letošního roku představí žhavou novinku model Ford Mondeo nové generace pro evropský trh. Vůz bude pohánět litrový motor EcoBoost. Automobilka navíc nabídne i pohon všech kol nebo hybridní verzi.

Ford Mondeo ještě do konce letošního roku přijede v nové generaci. Jako v minulých verzích bude k dostání ve třech karosářských variantách – sedan, liftback a kombi. Novnka se pochlubí drsným designem exteriéru a futuristicky pojatou kabinou.Automobilka se navíc rozhodla učinit odvážný krok. V honbě za co nejnižší spotřebou se mimo dalších pohonných jednotek objeví i přeplňovaný tříválec 1.0 EcoBoost. Motor už funguje na palubě menších modelů Focus, C-Max a B-Max.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Ford Mondeo tak bude vůbec první vůz střední třídy s poháněný tříválcovým motorem. Modrý ovál má v zásobě ale i další novinku – bude existovat také ve verzi hybrid, kterou Ford označuje jako Mondeo HEV. Ford v boji s konkurencí navíc nasadí i pohon všech kol, který je stále oblíbenější i u aut v této kategorii. Dosud se možnost 4x4 u Mondea nenabízela. Auto se představí veřejnosti na autosalonu v Paříži, který proběhne na přelomu září a října.