Titulní obrázek

Ford Transit Custom získal titul Van of the Year 2013

Již od roku 1992 se uděluje titul International Van of the Year. Jako vítěz se letos ukázal Ford Transit Custom. Odbornou porotu tvořilo 24 evropských novinářů, kteří se přímo specializují na lehká užitková vozidla. Ford Transit Custom získal celkem 117 bodů. Maximální počet je 133. Nemá se tedy vůbec za co stydět.

Na druhé pozici skončila Dacia Dokker a třetí místo obsadil Mercedes-Benz Citan. Ford Transit Custom je již čtvrtým zástupcem své modelové řady, který získal prestižní titul International Van of the Year. Před ním to byl Transit v roce 2007, Transit Connect v roce 2003 a Transit v roce 2001. Porota, jejímž předsedou je Pieter Wieman, zvolila Ford Transit Custom především pro skutečnost, že se jedná o globální model, který přináší spojení designu exteriéru a komfortu v kabině srovnatelného s osobními vozy, zatímco si zachovává všechny tradiční vlastnosti užitkového vozu.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

K vítězství tohoto modelu přispěla i široké možnosti jeho bezpečnostní výbavy. Ford Transit Custom se jako nástupce současného Transitu představil koncem dubna na veletrhu užitkových vozidel v Birminghamu a navazuje na osobní Tourneo Custom, které se ještě jako koncept představilo na letošním autosalonu v Ženevě.

Automobilka uvádí, že Transit Custom přínáší do třídy vozů s nosností do jedné tuny novou úroveň stylu, jízdních vlastností a funkčnosti. V rámci nabídky své značky představuje Transit Custom novou generaci užitkových vozů své kategorie a je významným krokem na cestě k úplné generační obměně užitkových modelů značky Ford do konce roku 2013.