Titulní obrázek

Ford Tourneo Connect

Americká automobilka Ford pro nás v letošním roce připravila spoustu novinek. Na  autosalonu v Ženevě zahájila výměnu lehkých užitkových modelů. Právě zde Ford představil nový koncept Tourneo Custom, z kterého je nyní sériový model. Premiéru měl i sesterský model a nástupce současného Transitu, Transit Custom. Dalšími novinkami pro letošní rok jsou zmodernizované modely Fiesty, Mondea a nová generace Tourneo Connect.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Tourneo Connect je velkoprostorový osobní model. V nabídce značky se zařadí pod Tourneo Custom a rovněž dostane své užitkové dvojče pojmenované Transit Connect. Nový Ford Tourneo Connect má podle automobilky představovat nápaditou kombinaci prostoru, přizpůsobivosti a komfortu. Novinka má být přitažlivá i díky svému designu, ten navazuje na větší Tourneo Custom a lze v něm najít odkazy i na Fiestu, Focus a nové Mondeo. Zcela nové Tourneo Connect se má stát součástí modelové řady osobních vozů Ford coby cenově dostupný automobil, který nabídne prostorný interiér a přizpůsobivost v novém stylovém balení.

Nový model bude k dispozici ve dvou flexibilních verzích – jako pětimístné Tourneo Connect a sedmimístné Grand Tourneo Connect. Rodinám vyznávajícím aktivní životní styl i profesionálním řidičům poskytne posuvné zadní dveře, velmi přizpůsobivý systém sedadel a množství promyšlených odkládacích schránek.

Cílem Tourneo Connect je podle automobilky dosáhnout nejnižší spotřeby ve svém segmentu. Pomoci by mu k tomu měla nabídka vysoce hospodárných vznětových i zážehových motorů, využívajících strategii downsizingu, stejně jako řada technologií Ford ECOnetic. Zcela nový Ford Tourneo Connect se v Evropě a Severní Americe začne prodávat v roce 2013. Nový osmi- či devítimístný model Tourneo Custom je v prodeji již nyní.