Titulní obrázek

Ford si nyní stanovil další cíl - z tříválce chce dostat 150 koní

Automobilka Ford si nyní statnovila cíl. Nemíří ani nikam vysoko, jen se chce s produkční verzí dostat na rovných 150 koní.

Ford se s výkonem litrového tříválce posouvá o stupínek výš. V současnosti ze sebe nedostane více než 125 koní, novým cílem je teď rovných 150 koní. Už teď je jisté, že je to reálná představa - vždyť v nedávno představené formuli je okolo 200 koní.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Formule ale vyráží jen za příznivých podmínek, mezi které rozhodně nespadá teplota při - 40 °C, jakou musí sériová verze bez problémů zvládat. Ostatně, stejně jako +50 °C. A nejde jen o rozsah provozních teplot, ale i o dlouhodobou výdrž.

I když se u testovacího prototypu na trvanlivost moc nehraje, na Nürburgringu už formule zvládla obkroužit 30 kol a na domovském testovacím polygonu jsou jich dokonce stovky. Jistá rezerva pro zvyšování výkonu tu překvapivě ještě je, motor je navržen na výkon 220 koní, který Ford úspěšně otestoval na brzdě. Uvidíme, jak si s tím automobilka poradí. Určitě se ale máme na co těšit.