Titulní obrázek

Ford nabízí speciální edici modelu F-150 SVT Raptor

Automobilka Ford uvedla na trh speciální edici sportovního off-roadu Ford F-150 SVT Raptor. Největší předností vozu je jeho funkčnost.

Možná si řeknete, proč tu píšeme o off-roadu Ford F-150 SVT Raptor. Důvod je ale velmi jednoduchý. Jde o zavzpomínání na to, jak vlastně vypadá "SUV" snů - čili ideální dopravní prostředek do města. Vlastně tomu autu už chybí jen kompresor, který ale stejně může mít, když si ho přikoupíte v rámci aftermarket tuningu.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Nový model Special Edition má jen jinou barvu, potahy v interiéru a pár luxusních prvků výbavy. Technicky se nic nemění, ale ono ostatně ani není proč. Motor je pořád benzínový osmiválec 6,2 l o výkonu 411 koní a točivém momentu 590 Nm. Na všechna kola pak sílu posílá šestistupňový automat s možností sekvenčního řazení, vpředu je diferenciál Torsen, vzadu pak klasický mechanický samosvor s možností zamknutí.

Podvozek byl zkoušen už na tak náročných soutěžích jako třeba Baja 1000 a vydrží opravdu hodně, i když někteří majitelé to přeci jen přehnali. Určitě se jedná o prodejní úspěch. Od roku 2009 se na auto stojí fronty a jen v roce 2012 bylo prodáno přes 13 000 modelů SVT Raptor - asi tak dvakrát víc, než automobilka plánovala na začátku.