Titulní obrázek

Ford Galaxy příští generace

V současné době již můžeme zahlédnout maskovaný prototyp, který vypadá jako aktuální provedení Fordu Galaxy. Ovšem velký rozdíl je tu ve vnitřku vozu. Zde totiž ukrývá techniku příští generace.

Ta bude odvozena od čtvrté generace Fordu Mondeo, který se do prodeje dostane příští rok. Značka Galaxy je dobře zavedená, první generace přišla už v roce 1995, současný model v roce 2006. Její sláva ale nepřekračuje hranice Evropy. S novinkou, plánovanou na modelový rok 2014, přijde změna. V souladu s globální strategií Fordu se MPV na základech střední třídy bude prodávat i v USA.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Tam je dnes k mání jen kompaktní C-Max a obří Flex. Technika bude kopírovat výchozí Mondeo, poprvé se dočkáme i tolik oblíbeného pohonu 4x4. Nasazení kontroverzního tříválce 1,0 EcoBoost se zde asi nedočkáme, ale Galaxy už dnes prosazuje důsledný downsizing v podobě motorů 1,6 EcoBoost a 1,6 TDCi. Novinka se jich určitě nevzdá a možná přidá i hybridní pohon.