Titulní obrázek

Ford Fiesta 2013 v novém kabátě

Nový kinetický Ford Fiesta přichází po čtyřech letech ve zmodernizovaném provedení. V novém kabátě se představí již na konferenci Fordu v Amsterdamu. Výstavní premiéra je plánována na autosalon v Paříži. A čím nás facelift překvapí? Určitě vylepšeným designem.

Fiesta pro modelový rok 2013 dostane nové přední světlomety s integrovaným LED denním svícením. Změny tvarů se týkají i interiéru. Změny najdeme ale i pod kapotou, kterou charakterizuje nový ostrý prolis. Jádro tvoří přeplňovaný tříválec 1,0 EcoBoost, který debutoval na jaře ve větším Focusu a mezitím získal i ocenění motor roku. Parametry motoru zatím zveřejněny nebyly, sesterský B-Max nicméně používá naladění na 74 a 88 kW.

Fiesta EcoBoost bude podle automobilky nejúspornějším vozem svého druhu. Přesný údaj o kombinované spotřebě nebo emisích CO2 ale automobilka ještě úspěšně tají. Z Focusu si však Fiesta nevypůjčí jen nový motor. Další technickou specialitou je systém Active City Stop, který v nízkých rychlostech sám vozidlo zpomalí, pokud by mělo dojít k nehodě.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Ve výbavě nebude chybět multimediální rozhraní Ford SYNC, poprvé představené v B-Maxu, a novinku v podobě systému MyKey. Ten umožní rodičům mladých řidičů omezit nejvyšší rychlost, omezit maximální hlasitost rádia nebo znemožnit deaktivaci bezpečnostních systémů.