Titulní obrázek

Ford F-150 Limited působí jako luxusní pick-up

Americká automobilka Ford nabízí v letošním roce model Ford F-150. Model je nabízen v deseti stupních výbavy od čistě užitkového XL až k stylové verzi SVT Raptor Harley Davidson. Tyto vozy si jejich majitelé pořizují hlavně kvůli výkonu a vzhledu vozu. Určitě si je nekupují kvůli ložné ploše.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

V nabídce je tedy nyní novinka, a to model F-150 s verzí Limited. Právě tato verze rozšíří luxusně vybavené provedení nejprodávanějšího amerického pick-upu. Materiály automobilky ukazují, že 30 procent prodeje tvoří F-150 ve své vrcholné verzi jako například Harley-Davidson, Platinum a King Ranch.

Ford F-150 Limited má již na první pohled působit jako luxusní pick-up. V prodeji bude jen s čtyřdveřovou kabinou SuperCrew Cab. Na karoserii by se může objevit jeden ze tří metalických laků, a to buď červeny, černý, nebo bílý. Standartní výbava vozu bude zahrnovat HID světlomety, 22palcová leštěná litá kola, chromovaná maska chladiče a označení Limited na bocích i zádi. Interiér bude mít čalounění v kůži. Můžeme se těšít na kombinaci červené a černé barvy.

Elektricky stavitelná přední sedadla jsou vybavena pamětí nastavení a vyhříváním i odvětráváním. Pro druhou řadu sedadel je standardem vyhřívání. Kožené čalounění doplňuje černý pianový lak a prvky z leštěného hliníku. Součástí výbavy je informační systém Sync s osmipalcovou LCD obrazovkou MyFord Touch a hlasovými ovládáním, dvě USB zdířky, slot na SD karty a RCA vstup. Standardem je rovněž výkonný audio systém Sony.

K pohonu Fordu F-150 Limited poslouží přeplňovaný šestiválec EcoBoost 3,5 l Ti-VCT s výkonem 272 kW (370 k) při 5000 min-1 a točivým momentem 569 Nm při 2500 min-1, přičemž 90 % točivého momentu je k dispozici v rozmezí od 1700 do 5000 otáček. Tento motor je kombinován s šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem zadních nebo všech čtyř kol. Špičková luxusní varianta Limited nabídne i elektronickou uzávěrku zadního diferenciálu a pomocníka při sjíždění prudkých kopců HDC. Do showroomů severoamerických prodejců značky Ford dorazí luxusní pick-up F-150 Limited v provedení pro modelový rok 2013 již letos na podzim.