Titulní obrázek

Ford F-150 bude od roku 2015 v novém

Dostupné informace hovoří o novince, která má snížit hmotnost modelu F-150 americké automobilky Ford. Ovšem s novými věcmi souvisí i vyšší ceny. Náklady na automobil určitě vzrostou, navíc dělníci továrny nejsou zvyklí pracovat s ocelí. Hmotnost by se tak měla snížit o 317 kg.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Hliník je totiž až čtyřikrát dražší než ocel. Plán prozatím není moc dobře připravený. Problémy nastanou již s výrobou, vyšší cenou prodeje a následným servisem, protože s hliníkovými pláty se nepracuje zrovna snadno. Většina majitelů si bude muset promáčklý nárazník nechat spíše vyměnit než opravit.

Hliník je náchylný ke galvanické korozi a to zejména při kontaktu s ocelí. Silničářská sůl tomu jen dodá. Společnosti Audi a Jaguar se s tím obstojně vyrovnali, ale při masové výrobě, jaká se u F-150 očekává, bude muset být řešení naprosto perfektní. I kdyby se Ford vyrovnal se všemi výše uvedenými problémy, není jisté, že tomu uvěří koncový zákazník. Ford dlouho budoval image svých pick-upů jako naprosto nezničitelných vozů schopných sloužit navěky. Ta by ale byla hliníkovým experimentem ohrožena.

Zda společnost všechny problémy odstraní, nebo alespoň minimalizuje zůstává otázkou. Podle předpokladů by měl mít model premiéru v roce 2015.