Titulní obrázek

Ford Atlas - robustní pickup

Nový Ford Atlas vypadá robustně, mohl by se z něho stát nejprodávanější pick-up v Americe. Jeho největší předností bude nízká spotřeba.

V Detroitu se kromě rychlých aut představil i koncept Ford Atlas, který by měl navázat na gigantický úspěch modelu F-150. I proto je jeho vzhled čistou evolucí dosavadních pickupů, se kterými má Ford zkušenosti dlouhá desetiletí.

Zvenku celé auto působí dokončeným dojmem. Stejně tak je na tom i interiér. K sériové výrobě již nemá daleko. Tlačítka už mají i svůj popisek nebo ikonu a to u prvních konceptů rozhodně není běžné. 

Koncept ukazuje i na několik nových elektronických pomocníků, které se v terénních Fordech zcela jistě objeví. Zatímco v terénu může přijít vhod 360° kamera, při manévrování s přívěsem se bude hodit pomocný systém, který vás dokáže navést přesně na parkovací místo.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

O pohon se mají postarat nejnovější generace motorů EcoBoost s přímým vstřikováním, turbodmychadlem a systémem start/stop. To se promítne do spotřeby 20% úsporou paliva oproti větším jednotkám.

Spotřebu by měl obří pickup snižovat i aktivní mřížkou chladiče, aktivními lamelami kol a aktivním nárazníkem, který spustí spoiler blíže k silnici, pokud se rozjede na dálniční rychlost. Aerodynamické vychytávky by měly spotřebu stáhnout o 1,1 litru na sto kilometrů.